+420 222 360 269 info@ketopointpraha.cz

Tvaroh

Už nevíte, co v prvním kroku dietního plánu na palačinku? Co kdybychom Vám řekli, že je povolený tvaroh, jen se dobře schoval?

Vhodné od 1. kroku dietního plánu

Doba přípravy 30 min + čas na odkapání

Cca 300g

Suroviny

  • 1 l kefírového mléka
Hodnocení receptu
()

Vhodné od 1. kroku dietního plánu

Doba přípravy 30 min + čas na odkapání

Cca 300g

Suroviny

  • 1 l kefírového mléka

Postup

Lámete si hlavu, kde jsme objevili tvaroh v 1. kroku, když v manuálu není? Jsou povolené až 2 dcl mléka vč. kefírového a právě v něm se tvaroh ukrývá.
Do hrnce nalijeme kefírové mléko. Můžete použít běžné kupované. My jsme použili domácí kefír, který nám vyrobila tibetská kefírové houba ze selského plnotučného mléka.
Podle toho, jakou konzistenci tvarohu si přejeme mít, podle toho si kefírové mléko zahřejeme. Čím nižší teplota, tím krémovější tvaroh, čím vyšší teplota, tím tužší a sušší tvaroh. Obecně bychom se měli pohybovat v rozmezí 40-60 °C. My jsme zahřívali na teplotu 45 °C. Při zahřívání kefírové mléko moc nemícháme, jen občas a zlehka. Zahříváním se nám začne srážet bílkovina – náš budoucí tvaroh.
Na misku, či vhodný hrnec si posadíme cedník a přes něj dáme bavlněné plátýnko. Do plátýnka nalijeme naši kefírovou směs a necháme okapat přebytečnou tekutinu. Necháme okapat na chladném místě alespoň 24 hod, ale klidně i déle. Přebytečnou tekutinou není nic jiného, než syrovátka. Syrovátka obsahuje spoustu živin a proto ji nemusíme vylévat, můžeme ji použít například na přípravu KetoDiet koktejlu, místo vody.
Takto získáme kolem 30 g tvarohu ze 100 ml kefírového mléka. Hmotnost výsledného tvarohu závisí nejen na kefírovém mléce, ale i na teplotě, na kterou zahříváme. Při vyšší teplotě se vyloučí více syrovátky a tvaroh bude sušší.

Během dietního plánu věnujte pozornost tomu, kolik takového tvarohu za den sníte. Je potřeba tvaroh, resp. použité kefírové mléko, započítat do denního limitu mléka. Stejně tak musíme myslet i na syrovátku, pokud se ji rozhodneme také použít.

Ohodnoťte recept

Průměr: / 5. Počet hlasů:

Děkujeme za hodnocení

Sledujte naše sítě, ať Vám neunikne žádný z nových receptů

Další recepty

Kontakty

+420 222 360 269

+420 777 808 169 (Lucie Zychová)

info@ketopointpraha.cz

Otevírací doba

pondělí až pátek 9:00 – 17:00

Přijímáme platební karty

Adresa

Ketopoint Praha s.r.o.

Wuchterlova 584/16

Praha 6 – Dejvice, 160 00

Ostatní informace

Ketopoint Praha s.r.o.

IČO: 08776768